ERASMUS+ “H.O.P.E: Helping Our Planet`s Environment: Small Actions that Make a Difference”

Mobilitātes norises laiks: 26.03.-02.04.2023.

Mobilitātes dalībnieki:  Arvis Bundiķis (8.b klase) , Samanta Bērziņa (8.c klase), Aleksandra Černova (8.a klase), Vendija Fridrihsone (8.c klase), Viktorija Frīdenberga (8.b klase), Valters Jurka (8.a klase), Dāvis Kačoreks (8.b klase), Rojs Kļaviņš (8.a klase), Valters Kupčs (8.a klase), Henrijs Liepājnieks (8.b klase), Daniela Priede (8.a klase), Matīss Svenčs (8.b klase), Evelīna Veļičko (8.c klase, Kiršjānis Jānis Tervids (8.a klase), sk. Ilvita Krūze, sk.Kaspars Zvirgdiņš

Mūsu skolas 8.klašu skolēni piedalījās Erasmus+ projetā "HOPE - Helping our planet's enviroment" . Sadarbība ar INS Manuel de Montsuar skolu notiek jau piekto gadu. Skolēni projekta ietvaros izzināja ilgtspējīgas vides  apdraudējumus, salīdzināja tās Latvijā un Spānijā un apmeklēja Barselonas,  Taragonas kuktūrvēsturiskās vietas, iepazinās ar Katalonijas vēsturi.

Skolēni salīdzinot savu un Spānijas skolēnu pieredzi par tādām tēmām, kā  mobilitāte, pārtika, elektroauto, atkritumu pārstrāde un enerģijas ražošana rod redzējumu par labāko pieeju. Iepazīstot Katalonijas vēsturi, valodas īpatnības un sociāli ekonomiskās vides īpatnības Spānijā, guva pieredzi ar vidi saistīto problēmu risināšanā. Katrs mazs solis spēj ietekmēt lielāku notikumu ķēdi. Skolēnu uzdevums ir ieraudzīt labāko un censties to pielietot arī savā ikdienā.

Mobilitātes dalībnieku video vizītkartes

Mobilitātes H.O.P.E norises programma Spānijā

H.O.P.E Mobilitātes izvērtējuma anketa

H.O.P.E. Mobilitātes izvērtējuma kopsavilkums

Galerija

Erasmus+ "HOPE: Helping Our Planet`s Environment: Small Actions That Make a Differenc".

Galerija

Grupas mobilitāte Dānijā

Grupas mobilitāte Berlīnē un Falkenbergā Vācijā

Mobilitātes norises laiks: 16.10.-20.10.2022.

Mobilitātes dalībnieki: Toms Bodnieks, Enija Čiekure, Dairis Damškalns, Niks Jāzeps Fadejevs, Kārlis Freimanis, Krišjānis Ķezberis, Elēna Reneslāce, Laura Sila, Tailers Tīģeris, Toms Vilnis, sk.Iveta Rorbaha, sk.Ruta Čanoglu

Vācijas Ārlietu ministrijas 2008. gadā dibināja iniciatīvu “Skolas – nākotnes partneri” , kas globālā tīklā apvieno vairāk 1700 skolu, iesaistījusies arī Talsu 2.vidusskola. Skolēniem ir iespēja padziļināti apgūt vācu valodu un iegūt starptautiski atzītu I un II pakāpes Vācu valodas diplomu /DSD/, kas paver plašākas perspektīvas gan studijām Vācijā, gan turpmākajai profesionālajai karjerai.

Pirmo reizi  mobilitātē piedalījās skolēni, kuri gatavojas Starptautiskajam vācu valodas eksāmenam. Mobilitātes mērķis bija nodrošināt skolēniem vācu valodas prasmju pielietojumu autentiskās situācijās, ka arī kultūrvides un tradīciju iepazīšanu aktivitātēs Berlīnē un Falkenbergā.

Latviešu un vācu skolēni piedalījās radošajās darbnīcās un sporta aktivitātēs, kopīgi organizēja interaktīvu orientēšanās spēli “Apkārt Kibica ezeram”, veica intervijas. Berlīnē skolēni apmeklēja Reistāgu , Brandenburgas vārtus, Olimpisko stadionu, Ķeizera Vilmelma piemiņas memoriālo baznīcu, Aleksandra laukumu,   Potsdamas laukumā vēsturiskā Berlīnes mūra fragmentus,  Checkpoint Charlie muzeju un Yadegar Assisi  veidoto panorāmas izstādi "Berlīnes mūris".

Skolēnu atsauksmes par gūto pieredzi apliecina, ka lielākais ieguvums ir iespēja autentiskā vidē pielietot  savas vācu valodas prasmes,  būt drošiem, komunikabliem, mācīties un uzturēt kontaktus ar citiem jauniešiem Eiropā.

Galerija

Grupas mobilitāte Vācijā

Grupas mobilitāte Dānijā

Mobilitātes norises laiks: 14.11.-17.11.2022.

Mobilitātes dalībnieki: Karīna Bernāne, Solveiga Bolšteine, Emīlija Oša, Anna Plivna, Marta Rudzīte, Līva Slesare

Klimata pārmaiņas ir vispārēja problēma, un mobilitātes laikā Grēves ģimnāzijā Dānijā skolēni meklēja līdzības un atšķirības, kā Latvija un Dānija risina šo problēmu no vietējā līdz valsts līmenim. Teorētiskās un praktiskās nodarbības bija vērstas uz to, lai skolēni mācītos no katras valsts pieejas klimata pārmaiņām. Skolēni iepazinās ar inovatīvu risinājumu klimata pārmaiņu ietekmes mazināšanai, apmeklējot uzņēmumu Kopenhāgenā “CopenHill”. Uz jaunā atkritumu apsaimniekošanas centra virsotnes uzbūvētā mākslīgās slēpošanas trase un atpūtas parks, kā arī elektrostacija ARC rāda jaunu pieeju klimata jautājumu risināšanā.  Praktiskajās starpdisciplinārajās darbnīcās skolā skolēni pielietoja  tādos mācību priekšmetos iegūtās zināšanas kā matemātika, fizika, ķīmija, ģeogrāfija, lai veiktu solārās enerģijas eksperimentus, tos analizētu un izdarītu secinājumus.

Veicot mobilitātes izvērtējumu, tika atzīmēti sekojoši ieguvumi: 1) izpratne par globālo klimata pārmainu jautājumu risināšanu abās valstīs; 2)  angļu valodas prasmju pielietošana  gan ikdienā, gan profesionālajā saskarsmē; 3) projektu darbs starptautiskās grupās un socializēšanās, organizējot brīvā laika pasākumus, piem., sporta spēļu organizēšana, nacionālā vakaru organizēšana, kopējas maltītes pagatavošanā; 4) izpratne par dāņu kultūras normām, tradīcijām,  atšķirīgā pieņemšanu un  starpkultūru saskarsmes modeļiem.


Grupas mobilitāte Igaunijā

Mobilitātes norises laiks: 20.09.-22.09.2022.

Mobilitātes dalībnieki: Kitija Adamaite, Kristiāna Apšiņa, Ance Balode, Toms Bitmanis, Domeniks Dogudovskis, Dāvis Gitendorfs, Edgars Kleinšmits, Anna Kļaviņa, Daniels Lūsis, Eduards Ozols, sk. Zane Rutkupa- Ažēna, sk.Ilze Upeniece

Talsu 2.vidusskola īstenos speciālo pamatizglītības programmu skolēniem  ar mācīšanās un valodas traucējumiem. Lai skolēniem sniegtu jaunu, līdz šim vēl nebijušu pieredzi, tika nolemts Erasmus+ projektā iesaistīt  skolēnus no abām speciālās izglītības programmām  īstermiņa mācību mobilitātē 2022.gada septembrī Igaunijā. Tarvastu ģimnāzijas pedagogiem ir uzkrāta bagātīga pieredze speciālās izglītības programmā, ar kuru 2 Talsu 2.vidusskolas pedagogi iepazinās darba vērošanas laikā Igaunijā.

Mobilitātes laikā skolēni kopīgi piedalījās radošajās darbnīcās, pārgājienā, ekskursijā, sporta spēlēs.  Bija patīkami vērot, kā viņi pamazām veidoja savstarpējos kontaktus, pārvarēja nedrošību pirmo reizi būt prom no ierastās mājas vides un iejutās jaunajos apstākļos.

Pēc  mobilitātes izvērtējuma secināms, ka skolēni uzlaboja angļu valodas prasmes, pašapkalpošanās prasmes, komunikācijas prasmes, sadarbību, savstarpējo izpratni un  pielāgošanos citu vajadzībām, mācījās pieņem viens otru un attīstīja pašdisciplīnu.

Pirmais īstenotais Erasmus+ projekts iekļaujošās izglītības skolēniem  pedagogu kolektīvam pārliecību par to, ka skolēni var veiksmīgi piedalīties mobilitātē.

Galerija

Grupas mobilitāte Igaunijā

"GLEE: Tools to Make Our Schools More Sustainable"   

Mobilitātes norises laiks:27.03.-03.04.2022.

Mobilitātes dalībnieki: Adele Neimane, Patriks Alekss Krastiņš, Gerda Kalniete, Keita Kleinberga, Rihards Kurpnieks, Ernests Solovjovs, Marta Šķerberga, Elizabete Ziemele, Marta Krovalka, Maikijs Laizāns, Kārlis Roderis-Roderts, Keita Tipāne, Valters Ernstsons, Kārlis Freimanis, Edvards Keisels, Norberts Krūklis, Roberts Melderis, Arianna Nate Ditmane,  Selīna Zēles, Sindija Grigoroviča, sk. Liene Lāce, sk.Ineta Pugoviča, sk.Ieva Rožkalne

Video par mobilitātes norisi Spānijā

GLEE Lleida Quiz